Tüm Kategoriler
en.pngEN

Ana Sayfa>Haberler>Şirket Haberleri

Saiga Antilop Likör-Ortak Çin ve Almanya tarafından sunulan ileri dereceli içki fabrikası

Jan 01 7070

Memnuniyetle Wilhelm Busch, likör söz konusu olduğunda alıntılandı. "Dindar Helene" den gelen şakacı dizeler birçok kişinin kulağına gelir, ancak sadece likör severler, içindeki gizli anlamı nasıl çözeceklerini bilirler.
55"Eski bir gelenek, acı çekenlerin likörü var ..."
56Likörün sorunları çözmesi gerçeği, kökenlerinin Orta Çağ'ın manastırlarında ve eczanelerinde olduğunu ima ediyor. Aranan lüks bir gıda haline gelmeden önce, sadece ilaçtı. Alkol, keşişler ve eczacılar, aktif bileşenleri aromatik ve tıbbi bitkilerden çıkarır ve böylece hastalıkları hafifletmek ve iyileştirmek için ilk bitkisel özleri üretir.

Bu acı ilaç henüz şeker içermez, ancak bugünün tanımına göre bir likörü ayıran tam olarak budur. Bunun nedeni, 100 gramdan fazla şeker içeren ve hacimce en az% 15 alkol içeren herhangi bir damıtılmış içeceğin likör olarak kabul edilmesidir. Ancak bunlar yalnızca minimum özelliklerdir.

57

Şeker başlangıçta nadir bulunan değerli bir meta olduğundan, likörü yalnızca aristokrasi ve zengin vatandaşlar alabilir. Medicili Catherine, 1532'de Kral II. Henry ile evlenmek için Fransa'ya gittiğinde, geniş çevresi likör üretiminde ustaları içeriyordu. Karayipler'den gelen daha ucuz şeker kamışı ile likör daha uygun fiyatlı hale geldi. Yeni fermantasyon ve damıtma yöntemleri, 18. yüzyılın başında likörün zafer yürüyüşünü başlatır, ancak yüz yıl sonra likör daha büyük ölçekte üretilebilir ve markalı bir ürün olarak kamuya sunulabilir.
58Basitçe söylemek gerekirse, bir likörün alkol, şeker, su ve tam olarak aroma ve tada katkıda bulunan bileşenlere ihtiyacı vardır. Ama tarifi özel kılan ve dolayısıyla her likörün büyük sırrı bu şifalı otlar ve meyveler, kökler ve maddelerdir. Tıpkı manastırlardaki ve eczanelerdeki öncülleri gibi, likör üreticileri de tarifi kendilerine saklamayı tercih ediyorlar. Üretim sürecinden başka farklılıklar ortaya çıkar. Örneğin, üreticiler maserasyon türünü ve süresini farklı şekilde ele alır ve bazen ürün daha sonra tekrar damıtılır.

Likörlerin dünyası ne kadar çeşitli olursa olsun - meyve ve bitki likörlerinden eggnog gibi emülsiyon likörlerine kadar - içmenin yolları kadar tadını çıkarmanın yolları da çeşitlidir. Bir aperatif veya sindirim maddesi olarak veya bir kokteylde özel bir not olarak.

59