Tüm Kategoriler
en.pngEN

Ana Sayfa>Haberler>Sektörel Haberler

Viski Tadımı Hakkında Şeyler

Jan 01 7070

Viski tatmak bilim kadar sanattır. Viski tadım sürecine çok fazla yön dahildir. Viskiyi tam olarak nasıl tadacağınızı öğrenmek gerçekten zaman, sabır ve olumlu bir notla, pratik, pratik ve pratik gerektirir. Sonuçta ... "Her şeyin fazlası kötüdür, ancak çok fazla iyi viski zar zor yeterli"
1595329274768902

                                                                                                                             google'dan fotoğraf

Viski, dünya çapında popüler olan ve Asya bölgesinde giderek daha popüler hale gelen alkollü bir içecektir. Ancak, sadece birkaç kişi viski tatma sanatını biliyor. Viskiyi nasıl tadarsınız? Peki, bu özel içeceklerin tadı anlaşılmadan önce tatma konusunda izlenmesi gereken belirli bir yöntem ve talep var. Aşağıdaki becerileri öğrenerek bireyler tatma sanatını kolaylıkla öğrenebileceklerdir.
78331595329554                                                                                                                             google'dan fotoğraf

Bu sanatın ana odağı, bir bireyin içkiyle ilgisi olmayan farklı türden şeyleri tatması ve o belirli lezzetin bir fotoğrafını veya özelliklerini çekmesidir. Kişi bunu ne kadar çok yaparsa, viski tadı o kadar iyi ve doğru olur. En önemli kısım, çabuk içmemektir. Tadın kişinin tercihine bağlı olacağını, bu nedenle bunda doğru ve yanlış olmadığını unutmayın.

Cam, dikkate alınması gereken bir başka önemli husus. İnsanların kullanması gereken cam türü, amaçlarına büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Unutmayın ki sadece dar bir açıklığı olan bir bardak kullanmalısınız, çünkü bu alkolün aromalarını doğrudan burun deliklerine yönlendirecek ve yönlendirecektir.

Aynı türden bir koklayıcı veya diğer gözlük türlerinin de işe yarayacağını düşünmek gerekir.

2

                                                                                                                             google'dan fotoğraf

Doğrudan içmek yerine önce aromayı koklamak önemlidir. Bu, heyecanı ve beklentiyi çok daha iyi hale getirecek ve damak tadınızın heyecanla dolmasını sağlayacaktır. Hatta bazıları aromayı bardağa hapsedecek bir tuzak bile kullanırdı.

Viski içerken, bardaklar veya diğer devasa bardaklara kıyasla dar bir bardak kullanmak akıllıca olacaktır. Bu, aromanın havada çok hızlı dağılmasına neden olur. Aromayı koklamak senin için zor olurdu çünkü çoktan gitti. İhtiyaç duyulan analize bağlı olarak içeceğe buz eşlik edip etmeyebilir.

Alkollü içeceklerden gelen aromayı koklarken en önemli kısım burun. Burundan gelen his, tatmadan önce hayati önem taşır. Göstergelerin ne olacağına ve içeceklerin tadının nasıl olacağına dair bulunabilen ve tanımlanabilen belirli bir özellik vardır.  
3

                                                                                                                             google'dan fotoğraf

Özel özelliği elde etmek için, bardağa az bir miktar dökün ve bir süre etrafında döndürün. Bu, oksijenin sıvı ile karışmasına izin verecek ve böylece buharlaşma başlayacaktır. Bu, özellikle şişe bir süre saklanmışsa ve gerçek özelliklerini ifade etmek için biraz zamana ihtiyaç duyuyorsa yapılmalıdır.

Bir kişinin damağındaki alkolün tadı ödüllendirici olmalı ve tüm işlemin en keyifli kısmı olmalıdır. Akılda tutulması gereken en önemli şey, viskiyi hemen almamaktır. Ancak yeterince zaman verilmeli ve ağızda tatlandırılması en çok faydayı ve maksimum lezzeti sağlayacaktır.
4Eğer viskiyi seviyorsanız ve farklı bir şekilde denemek istiyorsanız, o zaman farklı çeşitleri tatmaya çalışın. Daha keyifli ve heyecanlı bir bölüm için içkileri aniden tüketmektense tatma sanatını icra etmeyi deneyin. Viski tüketildikten sonra beklentinin oluşması keyfi ve başarıyı artıracaktır.

5