Tüm Kategoriler
en.pngEN

Ana Sayfa>Haberler>Haberler

Akşamdan kalmaları önleme ve gidermeyle ilgili ipuçları

Jan 01 7070

    Viski tadımı için her seferinde şu sorumuz var: Akşamdan kalma bir durumu nasıl önleyebiliriz?

Baş ağrısı, mide bulantısı, yorgunluk, karın ağrısı, kramplar vb. Bunlar akşamdan kalmalığın klasik sekelleridir. Neden bu sorunu yaşıyoruz? Çünkü viski alkolü sıvı olmasına rağmen vücudunuzu kurutur! Aşağıda akşamdan kalma ipuçları için bazıları verilmiştir, lütfen noktalara bakın:

viski tadımı

1. Viski tadımı sırasında bir bardak su içmek için boşluktan yararlanın

Bu, o gece veya ertesi gün akşamdan kalmayı önlemenin en iyi yoludur ve alkolün neden olduğu dehidrasyonu hafifletebilir.

İçme Suyu

2. Gece yatmadan önce bir litre su için

Viski tadımı sırasında su içmiş olsanız bile yatmadan önce su için. Bu, vücudunuzun nemini yenilemenize yardımcı olabilir. Yatağınıza yakın bir yere bir şişe su koymak en iyisidir çünkü viski içmek insanların daha sığ uyumasına neden olur.

Su

3. Ertesi sabah vitamin ve çinko takviyesi yapın

Meyve ve sebzeleri takviye etmek sadece sağlık için değil, aynı zamanda vitaminleri de takviye eder. tüketilen vitaminler alkolü parçalamanıza yardımcı olur. Daha fazla çiğ istiridye yiyebilirsiniz, içindeki çinko hızla canlılığınızı geri kazanabilir. Havuç karaciğerinizi tekrar neşelendirebilir ve çok çalışabilir!

Vitamin ve çinko takviyesi yapın

4. Ertesi gün boyunca su doldurmaya devam edin

Su içmekten bıktıysanız çorba veya bitki çayı içmeyi deneyin ama kahve tavsiye edilmiyor. Yemek konusunda lütfen muz veya portakal gibi vitamin yönünden zengin yiyecekleri seçin. Bir bardak su ile bir miktar karbonat içmek mide ağrısını hafifletmenize yardımcı olabilir.

Akşamdan Kalma Giderici Tarif

Ev yapımı taze meyve suyu sadece A vitamini ve C vitamini açısından değil, aynı zamanda mineraller ve su açısından da zengindir. Meyve sıkacağı içine aşağıdaki gibi birkaç meyve koyun:

1 soyulmuş portakal

1/2 kireç

1 soyulmuş kivi

1/2 kavun veya 1/4 karpuz

1 / 2 muz

1/2 küçük salatalık

Meyve suyu haline getirin, büyük bir bardağa dökün, biraz buz ekleyin ve için. İyi şanslar!

Meyve 1