Tüm Kategoriler
en.pngEN

Ana Sayfa>Haberler>Haberler

viski türleri

Jan 01 7070

Pek çok viski türü vardır ve coğrafi konumlarına ve farklı tahıl bileşenlerine göre farklı isimler alırlar. Görünüşte karmaşık olan adlandırma yöntemi, insanların yanlışlıkla yalnızca profesyonel uzman seçkinlerin viskinin tadını çıkarabileceğini ve deneyebileceğini düşünmesine neden olur.

viski 1

İşte size bu yaygın isimler hakkında bazı kavramlar vermek için üç temel kategori. Bir daha yanlış anlama!


Viski mi, Viski mi?

Viski kelimesini görmüş olmalısın. Hata büyüsü mü? Tabii ki değil! Viski kelimesi İskoçya, Japonya, Fransa veya diğer yerlerde kullanılır, o zaman İrlanda veya Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen viski viski olarak yazılmalıdır. Bu neden oluyor? Tarih bize cevap versin. 19. yüzyılda, İskoç viskisi değişen kalitededir ve bazıları korkunç olarak tanımlanır. Irish Whiskey, Scotch viski ile fark yaratmak için Amerika'ya ihraç edilen viskinin ismine bir "e" eklemenin yolunu buluyor. O zamandan beri, viski kelimesi İrlanda ve Amerikan viskisi için özel bir terim haline geldi. Dikkat edin, lütfen İskoçya'ya viski damıttığını söylemeyin yoksa hemen buradan çıkmanızı isteyecektir.

whiskey2

viski 3

Goalong viskimiz ayrıca geleneksel viski damıtma ve üretiminde "mükemmel" anlamına gelen birden fazla "e"ye sahip olacaktır. Ve dünya çapında hizmet vermek için mükemmel kaliteyi koruyun. Goalong likörü, dünyaca ünlü!

威士忌4