Tüm Kategoriler
en.pngEN

Ana Sayfa>Haberler>Sektörel Haberler

Votka Tonik

Jan 01 7070

71

72

Tonik Su, kinin içeren gazlı bir içecektir, bu yüzden biraz acılık vardır. genellikle aroma olarak limon ve şeker ve biraz da kafein eklenir. Tonik su genellikle kokteyle eklenir, özellikle cin veya votka ile karıştırılır. Ayrıca dengeli bir tada sahip içecek üretmek için Absinth ile karıştırabilirsiniz.
19. yüzyılın ortalarında, tonik Birleşik Krallık'ta patent koruması için başvurdu. 20. yüzyılda zencefilli gazoz üretimi ile ünlü Schweppes firması, toniği Amerikan pazarına tanıttı. Toniğin popülerliğinin kinin bileşimi sayesinde olduğu söyleniyor.
On yedinci yüzyılın başlarında, kininin sıtmanın önlenmesi ve tedavisinde güvenli ve etkili bir yol olduğu düşünülmektedir. Andes ağaçlarının yerlisi olan kınakına kabuğunun kimyasal bileşenleri. Sorun kinin tadı çok acı. Yani o zaman, bazı insanlar seyreltik formu alıyor. Kininin en iyi bileşimi seyreltilmiş cin, limon ve şekerdir. Tonik su ilk üretildiğinden, insanlar az miktarda cin eklemenin sıtmanın sağlığı ve tedavisi için iyi olduğunu düşünüyor.
Ancak tonik su, sıtmayı önlemek için çok az kinin içerir, bu nedenle kininin yüksek dozda kimyasal üretimi hala ilk tercihtir. Kinin tedavisi aslında sıtmayı öldürmez, sadece semptomları azaltır. Çoğu durumda, tamamen iyileşmek için antibiyotiklere ihtiyaç vardır. İnsanların sıtma tedavisi için en az 1.77 litre tonik içmesi gerekiyor ki bu oldukça pahalı. Sıtmanın semptomlarını azaltmak için yeterli kininin tonik eksikliğine rağmen, ancak insanlar buna yine de tonik su diyorlar, çünkü sağlığımız için iyidir ve birçok faydası vardır. Öyle olsa bile, isim ve içecekler modaya uygun tutulur.