Tüm Kategoriler
en.pngEN

Ana Sayfa>Haberler>Haberler

Glutensiz votka nedir

Jan 01 7070

76

Glutenin iki anlamı vardır, biri tek bir protein (glutenin), biri glutenin ve gliadin karışımı anlamına gelir, genellikle beslenme ve alerji ile ilgili ikinci durumdur.Gluten, buğday, irmik, Kamut, arpa, Spelled'de yaygın olarak bulunur. tritikale ve çavdar ve diğer tahıllar, özelliği ve tadı düzenlemeye yardımcı olmak için elastik bir protein molekülleri oluşturabilir.

Ancak birçok insan için bir alerjendir, vücut hemen bir reaksiyonu tetikleyebilir veya birkaç saat, hatta günler sonra bile tetikleyebilir.

Gluten intoleransı, romatoid artrit, çölyak hastalığı, Crohn hastalığı ve deri döküntülerinden baş ağrılarına ve diğer semptomlara kadar diğer bağırsak bağırsak sendromu gibi ciddi otoimmün hastalıklara neden olabilir. Glüten içeren gıdalardan uzak durmak için çoğu problemden kaçınılabilir.

Artık alkol ailesinin sağlıklı beslenmenin statü sembolü olarak yeni bir üyesi var. ABD Alkol ve Tütün Vergisi ve Ticaret Bürosu, hiçbir glüten likörünün "glütensiz" bir etiketle işaretlenemeyeceği ve bu nedenle yakında piyasada bulunabileceği kararını açıkladı.

Yetkilendirildikten sonra likör işletmesi bu gelişmekte olan sektöre katılabilir. Gluten proteini buğday, arpa veya çavdarda bulunur, şiddetli gastrointestinal semptomları olan çölyak hastalarına yol açabilir, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde çölyak hastalığı olan yaklaşık 3 milyon hasta vardır. Böylece glutensiz beslenme ile popüler olacaktır.

Aslında, izin alınmasa bile votka ve diğer yüksek alkollü içecekler çölyak hastaları için güvenlidir. ABD Beslenme ve Diyetetik Akademisi, damıtılmış alkollü içkilerin parfümler veya diğer katkı maddeleri eklendiğinde kontamine olmadıkça glüten içermediğini söyledi. Çünkü damıtma işleminde alkol, ısıtılmış buharlaşma karışımından ayrılır ve protein tutulur.