Tüm Kategoriler
en.pngEN

Ana Sayfa>Haberler>Haberler

Scotch viski etiketlerinin çoğunda neden "geyik" var?

Jan 01 7070

Birçok viski koleksiyoncusu sadece viski çeşitlerini değil, aynı zamanda viski şişelerini de, özellikle de'yardım "dürtüsel tüketimbaşlıklı bir kılavuz yayınladı çok zarif etiketlerle karşılaştıklarında. Hayvanlardan bitkilere, gizemli sayılara kadar birçok ilginç viski etiketi var. Ancak pek çok kişi bilmiyor ki, butik tasarımların güzel görünümlü viski etiketlerinin yanı sıra, butik tasarımlarla ilgili harika arka plan hikayeleri de var. her küçük detayın ardındaki içki fabrikası. Geyik, Scotch viskideki muhtemelen en yaygın likör etiketidir. Geyik türünün bilimsel adı, “Cervus elapus”,Şeklinin ata benzemesi nedeniyle adını alan büyük geyik türlerinin vadilerinde yaygın bir hayvandır ve alpin, orman veya çayırlık alanlarda yaşamayı sever.

dalmore

İskoçlar, özgürlüğü ve bağımsızlığı savunan bir ulustur ve şık geyik, Scotch Whisky damıtımevinin ve markasının likör logosu için ilk tercihtir. Geyik başı sembollü viski denilince akla ilk olarak "Dalmore" gelir. Geyik kafası kullanmasının nedeni, MS 1263'te İskoçya kralı Alexander'ın avlanırken deli bir geyik tarafından saldırıya uğraması ve "Clan Mackenzie"nin atası Colin Fitzgerald'ın altında sıkışıp kalan kralı kurtarmak için cesurca öne çıkmasıdır. geyik boynuzları.

Dalmore viskisi

Bir şükran ifadesi olarak, III.Alexander ona ceket kolunda "Kralı Kurtar" yazan bir geyik kafası rozeti takma onurunu verdi. Daha sonra, Clan Mackenzie ailesi Dalmore içki fabrikasını kurdu ve her bir viski şişesi, on iki çatallı boynuzlu bu asil buck rozeti ile süslendi.Ünlü bir yağlı boya tablosu var., "Geyiğin Ölümü"Bu kahramanca hikayeyi anmak için ressam Benjamin West tarafından 1786'da yaratıldı. Hala İskoçya Ulusal Sanat Müzesi'nin en önemli koleksiyonlarından biridir ve Mackenzie ailesinin gurur verici bir hazinesidir.

Geyiğin Ölümü